Kolay Örgü Saç Modelleri ve Yapılışı

Kolay Örgü Saç Modelleri ve Yapılışı

Kolay Örgü Saç Modelleri ve Yapılışı

Örgü Saç Modelleri anneleri için kızları için her zaman kurtarıcı olmuştur. Birbirinden farklı birçok şekli var örgü saç modellerinin. Kız  çocukları ve sizler için birbirinden farklı ve güzel örgü saç modellerini sizler için derledik. Kız çocuğu annesi olanlar bilirler, süslenmeyi güzel görünmeyi her zaman severler. Tabi ki anneler de kızlarının güzel ve sevimli olmasını tercih ederler. Örgü modellerini tercih ettiğimiz zaman hem saçları uzun zaman bozulmuyor hem saçlarını açtığımız zaman kolaylıkla taranabiliyor. Kız çocukları için örgü saç modelleri her zaman şık ve güzel duruyor. Okula giderken kolaylıkla yapabileceğimiz örgü saç modelleri çocuğumuz okulda iken de onun rahat etmesini sağlayacaktır. Sadece okula giderken değil dışarıya gezmeye giderken, arkadaşları ile doğum günü partisine giderken veya düğün gibi merasimlerde bile kızınızın şık olmasını sağlayacaktır.

Aşağıda sizler için Saç Örgü ve Yapılışları nı Sıraladık,

en-iyi-sac-orgu-modelleri

Bu örgü saç modeli yani Hollanda örgüsü dediğimiz modeli yapmak gayet kolay sol taraftaki resimde saçları ikiye ayırıyoruz. İkiye ayırdığımız saçların bir tarafını bağlayalım ki örerken elimize dolaşmasın. Öreceğimiz saçları üçe ayırıyoruz. Normal örgüyü üstten alarak ördüğümüzü düşünürsek bu saç modelini yapmak için tam tersini yapıp saçları alttan alarak örüyoruz. Bu şekilde yandan ekleyerek aşağıya kadar devam ediyoruz. Daha sonra örme işlemimiz bittiğin de örgüleri biraz biraz gevşetirseniz daha güzel bir görünüm olacaktır. Sağ tarafta ki balık sırtı modelini yapmak istiyorsanız. Saçımızın örgüsüne en tepeden başlıyoruz. Yanlardan eşit miktarda yavaş yavaş ekleyerek saç örgümüze devam ediyoruz. Bir önceki örgümüzde alttan alarak örmüştük. Bu örgümüzü üstten alarak örüyoruz.


Resimde gördüğünüz örgü saç modeli ilk anlattığımız modelin aynısı orada ikiye ayırıp örmüştük burada tek bir örgü modeli var. Resimde de görüldüğü gibi saçımızı örmek istediğimiz noktadan üçe ayırıp her iki taraftan da eşit miktarlarda alıp alttan ekleyerek devam ediyoruz.

en-iyi-sac-orgusu


Bir diğer saç modelimizde her iki taraftan saçlarımızı normal bir şekilde örüp arkada tel toka ile birleştiriyoruz. Resimde detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

en iyi saç modelleri


Farklı değişik bir model isterseniz resimde ki modeli uygulayabilirsiniz.

cocuk-sac-orgu-modelleri


Örgüden topuz yapmak isteseniz bu model de hem şık hem de farklı bir model olacaktır.

kolay-orgu-modelleri


Resimde ki saç modeli de hem kızlarınız için iyi bir seçenek olabilir.

sac-orgu-modelleri


 

Sadece uzun saçlar için değil kısa saçlar için de birbirinden farklı örgü saç modelleri var onlardan bir tanesi de resimde ki model.

en-iyi-sac-orgusu-modeli


Kısa saçlar için saç örgü modellerinden resimdeki modelleri de uygulayabilirsiniz.

kolay orgu modelleri


Kılçık örgü yada mısır örgü olarak da bildiğimiz bu modeli yapmak için öncelikle saçlarımızı arkadan ikiye ayırıyoruz. daha sonra sağdan bir tutam alıp sol tarafa, ve soldan bir tutam alıp sağ tarafa ekliyoruz. Bu şekilde  aşağıya kadar bir sağdan bir soldan ekleyerek saç örgümüze devam ediyoruz.

orgu modelleri


Şelale saç örgüsü için saçları ikiye ayırdıktan sonra yandan bir tutam saç alıp üçe bölüyoruz. Normal bir örgü yapıyoruz. daha sonra bir tanesini bırakıyoruz. Bıraktığımız tutamın yerine yeni bir tutam alıp bir örgü yaptıktan sonra yine bir tane bırakıp yeni bir tutam daha alıp bir örgü daha yapıyoruz ve bu şekilde devam ediyoruz.

şelale-örgü modelleri


 

Farklı güzel bir model içinde resimde ki modeli kullanabilirsiniz.

Örgü Saç Modelleri


Resimde ki saç örgüsü de kızlarınız için güzel bir model olacaktır.

Örgü Saç Modelleri kolay


 

Okula giderken topuz bana göre bir kurtarıcı oluyor. Özellikle okul öncesi yada birinci sınıfta falan arkadaşları ile oyun oynarken çok terliyor. topuz yaptığımda daha rahat oluyor. Hem kendisi de bunalmıyor o yüzden topuzu çoğunlukla kullanıyoruz.Topuz tokası da topuzun daha güzel ve düzenli durmasını sağlıyor. Örgü ile de birleşince güzel bir model ortaya çıkmış.Topuz tokası ve saç örgüsünü aynı anda kullanarak bu şekilde güzel bir model elde edebilirsiniz.

Örgü Saç Modelleri kolay


 

Saçları önden tek tek örerek arkadan topuz yapılan bu model de hem şık hem de daha düzenli duruyor. Bu modeli de çok sık kullanıyorum hem önlere küçük küçük saçlar gelmiyor bu modelde ister önleri örüp arkasını açık bırakın saçların isterseniz bağlayın yada bu şekilde topuz olarak ta kullanabilirsiniz. Bu model de söylediğim gibi öndeki küçük saçlar çıkmadığından daha güzel duruyor bence saçlar önden çıktığı zaman çok sinir oluyorum .Resimde ki model hem kızlarımıza çok yakışacaktır.

Örgü Saç Modelleri kolay


Şelale saç örgü modeli çok zarif duran bir model bence kendine has bir duruşu var. Özellikle saçlar düz iken daha bir güzel duruyor. Şelale saç örgüsü modelini sade kullanabileceğiniz gibi resimdeki gibi örerek de kullanabilirsiniz. Ya da şelaleleri arkada birleştirerek de örebilirsiniz.

kolay çocuk örgü modelleri


Salaş örgü saç modelleri de çok tercih edilen modellerden onlardan da bir kaç tane paylaşmak istiyorum.

şelale örgü modelleri


Resimde ki model de kısa saçları olanlar için çok şirin duracaktır.

gül örgü modelleri

Kolay Örgü Saç Modelleri ve Yapılışı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz sizde aklınıza gelen farklı örgü modelleri var ise bizimle yorum kısmında paylaşın yazımıza dahil edelim.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ravza dedi ki:

    Saçlarımda farklı modeller ve renkler denemeyi çok seviyorum ama bu esnada saçlarım çok yıpranıyor ama kuaförüm doğal keratin kullanmamı önerdi evde kullanıyorum patentli olandan aldım saçlarıma rahat bir şekilde istediğim rengi veriyor ve istediğim modelde kullanıyorum artık patentli keratinim sayesinde.

  2. Fatoş dedi ki:

    Saçlarım her zaman uzun ama uçlarda hep kırıklar ve yıpranmalar vardı bu yüzden artık uzaması durdu ve arada kestiriyorum bu yüzden kısalmaya başladı hemen hem hızlı uzatmak hem de bakım yapmak için doğal keratin kullanmaya başladım patentli kertin aynı uzunluğa getirmemi sağladı ve yıpranma kırık falan da kalmadı saçlarımda tam istediğim gibi uzun ve sağlıklı saçlarım var boya da yaptırıyor olmama rağmen çok sağlıklı ve bakımlı.