En İyi Çamaşır Makinesi – En Çok Satılan 10 Çamaşır Makinesi

En İyi Çamaşır Makinesi

En iyi çamaşır makinesi beyaz eşya seçimi zorlu bir iştir. Hem fiyatı uygun olsun hem istediğimiz özelliklere sahip olsun isteriz. Her geçen gün gelişen teknolojinin yenilenmesinden dolayı yeni yeni çamaşır makineleri üretilmekte, böyle de olunca hangi marka alacağımız konusunda kararsız kalabiliyoruz. En iyi çamaşır makinesi ni ararken nelere dikkat etmeliyiz. Neleri göz ardı etmemeliyiz öncelikle bunlara bir bakalım. Öncelikle bütçemize uygun modeller arasından en iyi çamaşır makinesi modeli hangisi bunları inceleyelim. Daha sonra bu modeller arasından en iyi çamaşır makinesi ni seçmek istiyorsanız, yıkama kapasitesini gözden geçirin. Eğer bekar ya da öğrenci değilseniz en iyisi yüksek kapasiteli modellerdir. Bir diğer unsur da devri en iyi çamaşır makinesi ni seçerken devri de çok önemli devri ne kadar yüksek olursa çamaşırlarınız o kadar çabuk kuruyacaktır. En önemli bir diğer unsur da enerji tasarrufu sağlayacak bir model olması elektrik faturasının can sıkıcı olmasını istemiyorsak buna önem vermeliyiz. Sonuncu ve en önemli unsur da hangi marka çamaşır makinesi alacağımız, en iyi çamaşır makinesi markasının önemi şuradan geliyor ki makinemiz arıza yaptığında yetkili servisi ne kadar ilgi, kendini kanıtlamış markalarının servis hizmetleri de gayet başarılı özellikle çamaşır makinesini uzun vadeli kullandığımızı düşünürsek bu konuya da dikkat etmemiz gerekmektedir. Şimdi kullanıcı yorumlarına göre en iyi çamaşır makinesi yada makineleri hangileri bir göz atalım.

En iyi çamaşır makinesi fiyatları nelerdir?

Bosch WAT28480TR A+++ 9 kg 1400 Devir- Fiyatı = 386 Dolar

Samsung WW8PJ3283KW/AH A+++ 8 Kg 1200 Devir= 290 Dolar

Vestel Akıllı 9614 TT A Enerji Sınıfı 9 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma Kapasiteli 1400 Devir = 470 Dolar

Samsung WW80K5410UW/AH A+++ 8 Kg 1400 Devir= 420 Dolar

Hotpoint Ariston RDPD 107617 JD TK = 420 Dolar

Samsung WF80F5EFW2W/AH A+++ 8 Kg 1200 Devir = 310 Dolar

Electrolux EWF1404BR A+++ 10 Kg 1400 Devir = 410 Dolar

Vestel Hızlı 9812 TE A+++ 9 Kg 1200 Devir = 290 Dolar

Profilo CMG140DTR Premium 9 A+++ 9 Kg 1400 Devir = 300 Dolar

Electrolux EWF1497CDW2 UltraMix A+++ -%50 9kg 1400 Devir = 570 Dolar 

Olarak ülkemizde satılmaktadır. Aşağıda ise burada saydığımız makinelerin özelliklerini detaylı bir şekilde sizler için listeledik.

En çok satılan 10 çamaşır makinesi

10.Bosch WAT28480TR A+++ 9 kg 1400 Devir

En iyi çamaşır makinesi

 

 

En iyi çamaşır makinelerinden bir tanesi de bosch 9 kg özelliği ile kalabalık aileler için de ideal olan çamaşır makinesi A+++ enerji sınıfı oluşu ile de hem çevre dostu hem de cebinize dost olmaktadır. Reload yeniden yükleme özelliği ile çamaşır makinemiz çalışırken durdurup unuttuğumuz çamaşırları ilave edip kaldığımız yerden rahatlıkkla devam edebiliriz. VarioPerfect özelliği ile her türlü kumaş türlerinde mükemmel sonuç sağlar. VarioPerfect, EcoPerfect veya SpeedPerfect özellikleri ile kıyafetleriniz %65 e varan zaman taraffu sağlayarak veya %50 enerji tasarrufu sağlayarak yıkamanız mümkün. Çelik görünümü, mıknatıslı kapak özellikleri sayesinde şık bir görünüm sunmaktadır. 16 program seçeneği Bosh 1400 devir çamaşır makinesi, her türlü kumaş seçeneğinde mükemmel sonuç sunmaktadır. Ayrıca çocuk kilidi özelliği de bulunmaktadır.


9.Samsung WW8PJ3283KW/AH A+++ 8 Kg 1200 Devir

En güzel çamaşır makinesi

 

En iyi çamaşır makinesi denince akla ilk gelen çamaşır makinelerinden bir tanesi de samsung elbette ki, her konuda kendini kanıtlayan samsung çamaşır makinesi konusunda da oldukça iddalı olduğunu bizlere göstermektedir. Diamond Tamburun kendine özgü yumuşak dalgaları, elmas şeklindeki kenarları çamaşırlarınızı hassas bir şekilde yıkamanızı sağlamaktadır. Su çıkış deliklerinin oldukça ufak olması hassas çamaşırlarınızın su giderlerine takılmasını önlemektedir. Elektrik kesintisi olduğunda makineniz otomatik olarak yeniden yıkamaya devam eder. A+++ enerji tasarrufu ile hem bütçenizi hemde çevrenizi korumaktadır.


8.Vestel Akıllı 9614 TT A Enerji Sınıfı 9 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma Kapasiteli 1400 Devir

En iyi çamaşır makinesi

 

Kurutma özelliği olan bir çamaşır makinesi arıyorsanız vestel sizin için doğru seçim olacaktır. 9 kg yıkama ve 6 kg kurutma kapasiteli vestel çamaşır makinesi A+++ enerji sınıfı oluşu bütçenize ve çevrenize dost. Ayrıca çamaşırlarınızı yıkarken 6 kg aşmadığınız sürece otomatik olarak çamaşırlarınızı yıpratmadan kurutabilirsiniz.kurutma özelliklerine baktığımız zaman 3 kademe kurutma özelliği bulunmakta ütü kuruluğu, dolap kuruluğu ve askı kuruluğu olmak üzere kurutma işlemi yapabiliyorsunuz. Sessiz çalışma özelliği sayesinde her saatte rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Ayrıca alerji uzmanı programı ile anti alerjik programını sahiptir.


7.Samsung WW80K5410UW/AH A+++ 8 Kg 1400 Devir

 

Kıyafetlerinizi yıkarken unuttuğunuz oluyor mu ? Tüh bunu da atsaydım diyorsanız bu makine de tam size göre…Add Wash makineniz çalışmaya başladığın da unuttuğunuz kıyafetlerinizi eklemenizde size hızlı ve kolay çözüm sağlayacaktır. Düşük sıcaklıkta bile oluşan köpükler sayesinde kumaşlara hızlıca etki eder ve kirlerin çıkmasında kolaylık sağlar. Hem böylelikle enerji tasarrufu sağlar. Bubble Soak teknolojisi ile yoğun kirlerin köpük içerisinde ıslatarak yumuşamasını ve etkin bir şekilde çıkmasını sağlar. Daha sessiz ve daha güçlü performansına rağmen enerji tasarrufu yönünden yüzünüzü güldürecektir. Akıllı telefon ile akıllı kontrol hata izleme sistemi ile problemleri kolaylıkla düzeltmenizi sağlayacaktır. Çocuk kilidi özelliği ile de güvenli bir kullanım sağlayacaktır.


6.Hotpoint Ariston RDPD 107617 JD TK

en iyi makineler

Ürün özellikle Anti-Stain özelliği ile 100 lekede etkili çözüm sağlıyor. Kullanıcı yorumlarını da sizler için araştırdım gerçekten de üründen oldukça memnun olduklarını dile getirmişler. Günlük yıka ve kurut özelliği ile az olan kıyafetlerinizi de gün içerisinde yıkayıp kuruta bileceksiniz. 10 kg yıkama kapasitesi bulunurken, 7 kg da kurutma kapasitesine sahiptir. 1600 devir olan çamaşır makinesi çamaşırlarınızı sıkarken de oldukça sessiz olduğundan her saatte rahatlıkla kullanabilirsiniz.


5.Samsung WF80F5EFW2W/AH A+++ 8 Kg 1200 Devir

en güzel makineser

 

Samsung çamaşır makinesi Eco Bubble teknolojisi ile çamaşırlarınızı soğuk suda yıkama özelliği ile en az sıcak suda yıkamış gibi temiz ve hijyenik olmasını sağlar. Böylelikle her yıkamada enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.Estetik görünümü ile evinizde daha şık bir görünüm sağlayacaktır.Akıllı kontrol özelliği ile hataları erkenden tespit eder, tanı koyar ve led tarama özelliğine sahip bir akıllı telefonla basit sorunlara çözüm bulmanızı sağlar. Kirli bir makine de çamaşırlar ne kadar temiz yıkanabilir. Bunun içinde Eco Drum Clean seçeneğini seçtiğiniz zaman, tamburu kolayca temizleyebilirsiniz. Temizlemeyi unutuyorsanız eğer, bunun için de 40 yıkamada bir alarmla size hatırlatma yapacaktır. Kısa yıkama programı ile zamandan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır.


4.Electrolux EWF1404BR A+++ 10 Kg 1400 Devir

En iyi çamaşır makineleri

 

10 kg yıkama kapasitesine sahip olan çamaşır makinesi 1400 devir ve ayrıca A+++ enerji tasarrufuna sahiptir. Electrolux Flexcare çamaşır makinesi Yük sensörü sayesinde birkaç parça bebek kıyafetinden bir sepet dolusu haftalık çamaşırlarınızı kadar her tip yıkama ihtiyacınızı rahatlıkla karşılamaktadır. Çocuk kilidi, hassas program, hızlı yıkama gibi bir çok özelliğe sahip olan çamaşır makinesi, Intensive fonksiyonu ile ön yıkamaya ihtiyaç duymadan yoğun moda aldığınız takdir de fazladan enerji, su ve deterjan kullanmadan zorlu kirlerden kurtulmanızı sağlamaktadır. Deterjan çekmecesine su püskürtme özelliği sayesinde deterjanın tamamını kalıntı bırakmadan tamamen alır. Çamaşır makinenizin ne zaman biteceğini de elektrolux çamaşır makinesi ile kolayca ayarlaya bilirsiniz böylece çamaşırlarınız istediğiniz  vakitte tertemiz olur. Kullanıcılarının da oldukça memnun  olduğu çamaşır makinesi puanlama da 5 üzerinden 4.8 puan almıştır.


3.Vestel Hızlı 9812 TE A+++ 9 Kg 1200 Devir

vestel çamaşır makinesi

 

Vestel çamaşır makinesinde 12 dakikalık hızlı yıkama programı sayesinde acil yıkanması gereken kıyafetlerinizde size zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca sıcaklık ayarı onar onar yükseldiği için istediğiniz seviyede kıyafetlerinizi yıkayabilirsiniz. 9 kg yıkama kapasitesine sahip olan çamaşır makinesi 1200 devir ve A+++ enerji tasarrufuna sahiptir. Yıkama 16 adet yıkama programına sahip olan makine oldukça sessiz çalışmaktadır. Dijital kontrol paneli ve lcd ekrana sahip olan makine de çocuk kilidi de bulunmaktadır. Çocuk kilidi sayesinde güvenle kullanabilirsiniz.


2.Profilo CMG140DTR Premium 9 A+++ 9 Kg 1400 Devir

Profilo-CMG140DTR

 

Beyaz eşya konusunda kendisini kanıtlayan profilo çamaşır makinesi konusunda da oldukça başarılı. 9 kg yıkama kapasitesi ile battaniye yorgan gibi eşyalarımızı da rahatlıkla yıkama imkanı sunuyor bizlere. A+++ enerji sınıfı olan en iyi çamaşır makinelerinden biri olan profilo tam bir çevre dostu. SilentPlus Motor, daha sessiz hem daha tassarruflu ayrıca da 10 yıl garanti imkanı sunmaktadır. Jetplus özelliği ile çamaşırlarınızı %65 e kadar daha hızlı yıkayarak sizin de zamanda tasarruf etmenizde yardım sağlamaktadır. Görünüm olarak özel tasarımlı çelik görünümü evinizde daha şık durmasını sağlıyor. Çamaşır makinesinde ki çocuk kilidi sayesinde çocuklarınızdan koruyabiliyorsunuz bazen eve gelen küçük misafirlerimiz olsun ya da çocuklarımız olsun makinelerin ayarları ile oynayabiliyorlar çocuk kilildi bu gibi durumlarda çok işimizi yarayacaktır. Deterjan böölümlerini ara ara temizlememiz gerekmektedir. Fakat profilonun kendi kendine deterjan bölümünü temizleme özelliği de bizi bu durumdan kurtarmaktadır. Çamaşırlarımızın daha çabuk kurumasını kolaylaştıracak 1400 devire sahiptir. Ayrıca Ekstraekle özelliği ile de çamaşırlarımızı unuttuğumuz zaman da sonradan kolaylıkla kıyafetlerimizi çamaşır makinemize ekliyebiliriz. Tüketici yorumlarına baktığımız zaman 5 puan üzerinden 4,7 puan alan çamaşır makinesi sessiz ve güzel yıkaması tüketicilerin memnuniyetini göstermektedir.


1.Electrolux EWF1497CDW2 UltraMix A+++ -%50 9kg 1400 Devir

Electrolux-EWF1497CDW2

Kullanıcılarından 5 üzerinden 5 puan alan Electrolux çamaşır makinesinin özellikleri oldukça güzel olduğunu söyleyebiliriz. Düşük sıcaklıkta bile sorunsuz bir şekilde yıkama ve yumuşatma performansına sahip bir makine ayrıca buharlı yıkama özelliği sayesinde üzerine koku sinmiş çamaşırlarınızı havalandırıp ve buruşmuş çamaşırlarınızın da kırışıklarını kolaylıkla açabileceksiniz. 1 saat içerisinde 5 kg çamaşırlarınızı uzun yıkama programlarına eşdeğer bir biçimde yıkama sağlayacaktır. Cebinize de dost olan Electrolux çamaşır makinesi A+++ enerji sınıfına sahip olan bir makinenin yarısı kadar enerji harcar. MyFavourite programı sayesinde sürekli kullandığınız programı her seferinde ayarlamanıza gerek kalmadan tüm detayları ile kaydederek tek dokunuşla çalıştırma imkanı sunar. Deterjan veye yumuşatıcıyı ilk olarak çamaşırla buluşturmadan önce su ile açtıktan sonra çamaşırlarınıza püskürtür. Böylelikle hem deterjan lekesi gibi sorunlarla karşılaşmazsınız hem de düşük sıcaklıkta bile eşsiz yıkama ve yumuşatma performansı sunar. Dilerseniz garanti süresini uzatma için +2 veya +4 ek garanti paketlerinden satın alarak 5 veya 7 yıla kadar garanti süresini uzatmış olursunuz. Makineleri satın almak için googledan aratabilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir